Klik billedet
Baneplan og kampprogram Udskriv Email

25. september 2017
Baneplan og kampprogram
Se baneplan, kampprogram og ledige tider. 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Banebooking
Det er muligt at bestille tid til kampe frem til og med 31. december 2017.
I mailer Denne emailadresse er beskyttet mod programmer som samler emailadresser. Du skal aktivere javascript for at kunne se adressen. med jeres ønsker. Der kan ikke aftales kampe via telefon eller SMS.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Lyset på kunsten 
Lyset tændes fra trænerlokalet på 1. sal.  
Kunst: Tænd på knap 1-3-5-7-9, sluk på 2-4-6-8-10.   
Husk at få opdateret din briknøgle een gang om året hos Gitte, så I kan komme ind i trænerlokalet.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kampprogram og stillinger   (gælder alle kampe og rækker)

Kampprogram:    www.dbu.dk/turneringer_og_resultater/resultatsoegning/programClub.aspx?clubid=1532  

Ved udekampe:  Kontroller altid kampprogrammet, så I finder den rigtige kampadresse. 

Stillinger på:        www.dbu.dk/turneringer_og_resultater/resultatsoegning/clubPosition.aspx?clubid=1532

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ryparken      https://www.facebook.com/ryparkensport.  

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Alle kampresultater tastes ind via DBU´s APP umiddelbart efter kampen.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Alle hold fra U11 til +65 udfylder elektroniske holdkort via DBUs "kampklar". Det gælder dog ikke vinterbold.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bøder for udeblivelser, manglende holdkort eller - resultatindberetning betales af holdet selv.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Styrketræning  2017
Mandag: 16.15: U19 ,  17.15: U13   18.00: 1. senior  , 19.10   U16 Piger
Tirsdag:  16.15: U17 , 17.20: U14    18.00: U15 ,         19.00  U17 Øst
Onsdag:  16.15: U18 DM                                             19.00   1. senior kvinder
Torsdag:  16.30: 1. senior 17.30  U15                          19.00  U17 & U19
Fredag:   16.15: U18 DM   17.30 U16 Drenge               18.30  U17 Øst

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Baneplan og kampprogram

Mandag 25. september
16.00   U10-11-12 Elite                 1
16.00   U13 Elite  + U15 Elite         2
16.00   U14 Elite og A                    3

17.30   U16-18 Pige Elite+U18 M+2. sen.     1              6+8
17.30   U17 Elite og Øst                2                            5+11 
17.30   U19 + U13-14 Piger           3                           7 + 6/8

19.00   1. senior kvinder               3

Kunst
16.15   U14 Maksim, U13 Diwin + U11 Piger, U11 John, U12 Anas/Filip
17.45   U14 Bo , U13 Jonas , U12 A,  U16 Mester
19.00   U19 Øst-Mester-U15 Søren
20.30   +40 - Vestia

Ryparken                               Bane
16.30  Ledig                            1/2 3
18.00   U16 Piger Lars                7M
19.15   7M Lars                          7M

Ude
19.00   +60 - Køge

-----------------------------------------------------------------------

Tirsdag 26. september                      Mørkt 19.00
16.00   U10-11-12                     1
16.00   U13-15                          2  
16.00   U14+U14 A                    3          

17.30   U17 Div - U17 Øst          2                5+11 
17.30   U19                              3                7                   DBU SUpervision
17.30   U13 Mester - Vanløse     1    
17.30   U13 A                           1


Kunst
16.30   Børn
18.00   Old Boys
19.00   2.-3. senior + U17 Kasper og U15 Oliver    
20.30   Veteran - GVI/Jægersborg

Ryparken Kunst         Bane
16.30                         3
16.45-18.00               7M
19.15-20.30               7M

Ude
18.00    U13 - Herfølge
18.30   U14 - Farum   DBU Pokalen
19.15   U16 Pige Mester- Dragør
19.30   Team Emil - Sydhavnen
19.45   +45 - FA 2000

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Onsdag 27. september
17.30   U13-14-16-18 Piger+ 1. senior    1+3
17.30   U19 Øst+Mester                           2


Kunst
16.15-17.45    Børn
17.45-19.00    U14 Bo, U13 Jonas, U12 Christian 
19.00-20.30    U15 Søren+ Seniorer
20.30             7M Lars - NI 

Ryparken Kunst                               Bane
16.30        U13 Jonas - AB Tårnby        3
18.00        Senior Mads                    1/2 1 
18.0         Hyggerne                         7M


Ude
17.30   U15 - Lyngby

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Torsdag 28. september

16.00   U10-11-12 -13                3
16.00   U15                               1 
16.00   U14+U14 A                    3      

17.30   U16-18-1.senior K            1
17.30   U17 Div/Øst                     3

Kunst
16.15-17.45     Børn
17.45-19.00     U16 Mester + u13(14 Piger + U19
19.00-20.30     U17 Kasper-U15 Oliver-2.-3. senior
20.30              +50 - Køge

Ryparken Kunst                             Bane
18.00   U11 Pato - Hekla                  7M


Ude
18.00   TEam Kenneth - VLI
18.15  +55 - FA 2000
18.30   U19 Mester - Vestia

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

Fredag 29. september
16.00   U10-U15                      1-2-3
17.30   U16-U18 Piger              1
17.30   U17 Div/Øst                  2
17.30   U19                              3 


Kunst
16.30   Åben pigetræning U10-15 + U19
18.15   U17 Kasper - Jægersborg
20.00   Team Kasper - Østerbro


Ryparken Kunst       Bane 
16.30                      2            U14 Bo + U13 Pelle
16.00-17.30            7M          Ledig
17.30-19.00            7M          Ledig

------------------------------------------------------------------------------------------------ 

Lørdag 30. september
09.30   Børn                             Kunst
10.00   U17-19-1. sen                1
10.00   Old Boys                        1
11.15   U16 Pige 7M - KFUM       1
11.30   U13 GVI + Hellas          Kunst
13.00   U14 Maksim - Husum    Kunst



5M Kunst
10.00    Playmaker, Allan
11-13  Træner netværk

Bandebanerne
10.00   2014   Nicklas
11.15   Ledig

Ude
10.00   U13 Jonas - FB
11.00   1. senior kvinder - Birkerød
11.15   U15 Søren - KB
11.30   U14 Dr. ØSt - Fremad A
13.00   U14 Bo - Fix
13.00   U17 - HIK
14.00   U13 Diwin - KB
15.00   U19 - HIK
15.00   1. senior mænd - AB

Arrangementer
U10 Pelle overnatter i klubben

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Søndag 1. oktober                                             Bane
10.00   U14 Pige Øst - HIK                                Kunst
10.00   U11 C - Østerbro + U14P 7 - Gladsaxe       1

11.30   U12 KB + U11 Fremad A                           1
11.45   U15 Oliver - Vanløse                                 3
11.45   U14 Mester - FA 2000                               2

13.30   U16 Pige Øst - Brøndby                            4
13.30   Team Jacob - Amalie                             Kunst
13.30   3. senior - HB                                          1

15.15   Team Mads - Dragør                             Kunst
15.15   Team Frederik - Valby                              1
17.00   7M K - Damsø                                      Kunst

5M Kunst
10.00    Playmaker, Allan
12.15    Ledig

5M Græs
10-12   U10 Pelle

Ude
10.00   U15 Øst - Roskilde
11.15   U13 Pige ØSt - BSF
11.30   U17 Øst - Herfølge
12.00   U13 Mester - AB Tårnby
13.30   2. senior - SKjold
13.30   U16 Mester - Hvidovre

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Mandag 2. oktober                Nye græstider 16.00-17.15 og 17.15-18.30

16.00   U10-11-12 Elite                 1
16.00   U13 Elite  + U15 Elite         2
16.00   U14 Elite og A                    3

17.15   U16-18 Pige Elite               1              6+8
17.15   U17 Elite og Øst                2              5+11 
17.15   U19 + U13-14 Piger           3             7 + 6/8

19.00   1. senior kvinder               3

Kunst

16.15   U14 Maksim, U13 Diwin + U11 Piger, U11 John, U12 Anas/Filip
17.45   U14 Bo , U13 Jonas , U12 A,  U16 Mester
19.00   U19 Øst-Mester-U15 Søren
20.30   +55 - Tårnby



Ryparken

16.30   Ledig                                       1/2 3
18.00   U16 Pige Mester - Damsø           3
18.00   U16 Piger                                7M
19.15   7M Lars                                  7M

---------------------------------------------------------------------------------- 

Tirsdag 3. oktober            Nye græstider 16.00-17.15 og 17.15-18.30   (Mørkt 18.40)                                    

16.00   U10-11-12                     1
16.00   U13-15                          2  
16.00   U14+U14 A                    3          

17.15   U17 Div - U17 Øst          2                5+11 
17.15   U13 A + U19                 3                7

19.00   2.-3. senior + U17 Kasper og U15 Oliver    3

Kunst
16.30   Børn
17.45   Old Boys      Giv besked om 17.45
18.45   U16 Reserveliga - HIK              Kunst
20.30   Veteran - Allerød                     Kunst

Ryparken Kunst         Bane
16.30                         3
16.45-18.00               7M
19.15-20.30               7M


----------------------------------------------------------------------------------------------------

Onsdag 4. oktober

17.15   U13-14-16-18 Piger+ 1. senior    1+3
17.15   U19 Øst+Mester                           2

Kunst
16.15-17.45    Børn
17.45-19.00    U14 Bo, U13 Jonas, U12 Christian 
19.00-20.30    U15 Søren+ Seniorer
20.30   7M Veteran - Frederiksholm

Ryparken Kunst          Bane
16.30                         3
18.00                 1/2    1     Senior Mads 
18.00                         7M  Hyggerne

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Torsdag 5. oktober    Nye græstider 16.00-17.15 og 17.15-18.30

16.00   U10-11-12 -13                3
16.00   U15                               1 
16.00   U14+U14 A                    3      

17.15   U16-18-1.senior K            1
17.15   U17 Div/Øst                     2
17.15   U19 - U13-14 Piger           3  

19.00   U17 Kasper-U15 Oliver-2.3. senior  3

Kunst
16.15-17.45     Børn
17.45-19.00     U16 Mester + Ledig
19.30   U17 Øst - Glostrup

Ryparken Kunst       Bane
18.00                     7M

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Fredag 6. oktober

16.00   U10-U15                      1-2-3

17.15   Piger                            1
17.15   U17 Div/Øst                  2
17.15   U19                             3 


Kunst
18.30   U18 Pige Mester - Hvidovre

Ryparken Kunst       Bane 
16.30                      2
16.00-17.30            7M
17.30-19.00            7M

---------------------------------------------------------------------------------------------------- 

Lørdag 7. oktober                        Bane       Omklædning
11.15   U16 Mester - Frem
11.30   U14 Dr. Øst - Holbæk        2+3
11.30   U15 Dr. Øst - FCK             4+11
12.00   U17 - Næsby                    5+10

13.00   U13 Pige Øst - Allerød       6+8
13.00   U17 Mester - Fix


14.00   U19 - Næsby                    1+9
15.00   U14 Pige Øst - Roskilde 
 

5M Kunst
10.00    Playmaker, Allan
12.15    Ledig

Bandebanerne
10.00   2014   Nicklas
11.15   Ledig

Østerbro Stadion
13.00   1. senior mænd - Brønshøj
15.45   1. senior kvinder - Greve

---------------------------------------------------------------------------------

Søndag 8. oktober
10-13   Børnestævner          Kunst

10.00   U11 og U12 kampe    3
11.30   U11 og U12 kampe   3 
11.45   Team Theis - Hellas
13.00   U11 og U12 kampe   3
13.00   U13 Mester - Amager
13.00   U13 Jonas - KFUM
13.30   Team Kenneth - Østerbro


14.30   U11 og U12 kampe   3
14.30   U14 Pige 7M - FB
14.30   U18 DM - AaB

15.15  U17 Øst - Frem
17.00   U16 Pige 7M - FB 

5M Kunst
10.00    Playmaker, Allan
12.15    Ledig
--------------------------------------------------------------------------

Mandag 9. oktober

16.00   U10-11-12 Elite                 1
16.00   U13 Elite  + U15 Elite         2
16.00   U14 Elite og A                    3

17.15   U16-18 Pige Elite               1              6+8
17.15   U17 Elite og Øst                2              5+11 
17.15   U19 + U13-14 Piger           3             7 + 6/8

19.00   1. senior kvinder               3


17.00   1. senior - Avarta R-kamp   Trio bestilt

Kunst

16.15   U14 Maksim, U13 Diwin + U11 Piger, U11 John, U12 Anas/Filip
17.45   U14 Bo , U13 Jonas , U12 A,  U16 Mester
19.00   U19 Øst-Mester-U15 Søren

Ryparken

16.30   Ledig                                       1/2 3
18.00   Ledig                                      3
18.00   U16 Piger                               7M
19.15   7M Lars                                  7M


------------------------------------------------------------------------------

Tirsdag 10. oktober

16.00   U10-11-12                     1
16.00   U13-15                          2  
16.00   U14+U14 A                    3          

17.15   U17 Div - U17 Øst          2                5+11 
17.15   U13 A + U19                 3                7


Kunst
16.30   Børn
18.00   Old Boys  
19.00   2.-3. senior + U17 Kasper og U15 Oliver    
20.30   Team Frederik - Husum

Ryparken Kunst         Bane
16.30                         3
16.45-18.00               7M
19.15-20.30               7M


Ude
19.00   U14 Dr. Øst - AB

--------------------------------------------------------------------------------

Onsdag 11. oktober

17.15   U13-14-16-18 Piger+ 1. senior    1+3
17.15   U19 Øst+Mester                           2

Kunst
16.15-17.45    Børn
17.45-19.00    U14 Bo, U13 Jonas, U12 Christian 
19.00-20.30    U15 Søren+ Seniorer
20.30   7M K - Zebras + 7M Lars - Hvidovre

Ryparken Kunst          Bane
16.30                         3
18.00                 1/2    1     Senior Mads 
18.00                         7M  Hyggerne

------------------------------------------------------------------------------------------

Torsdag 12. oktober

16.00   U10-11-12 -13                3
16.00   U15                               1 
16.00   U14+U14 A                    3      

17.15   U16-18-1.senior K            1
17.15   U17 Div/Øst                     2
17.15   U19 - U13-14 Piger           3  

Kunst
16.15-17.45     Børn
17.45-19.00     U16 Mester + Ledig
19.00-20.30     U17 Kasper-U15 Oliver-2.-3. senior
20.30   Masters - FA  2000

Ryparken Kunst       Bane
18.00                     7M

---------------------------------------------------------------------------------------------------- 

Fredag 13. oktober

16.00   U10-U15                      1-2-3

17.15   Piger                            1
17.15   U17 Div/Øst                  2
17.15   U19                             3 


Kunst
19.00   U15 Søren - Hellas

Ryparken Kunst       Bane 
16.30                      2
16.00-17.30            7M
17.30-19.00            7M

----------------------------------------------------------------

Lørdag 14. oktober                                  Mørkt 18.00
10.00   U15 M - GVI
11.30   U16 Pige Øst - BSF       Kunst
11.30   U12 A - Skovshoved    1/2 3
11.30   U13 P2 - HIK

13.00   U17 Mester - Sundby
13.00   U13 M -Union + U13 1 - Frem
15.00   U14 Maksim - Amager
15.00   U14 Bo - FC Youth
15.00   2. senior - Østerbro 

Bandebanerne
10.00   2014   Nicklas
11.15   Ledig



Ude
13.00   U17 - Horsens
15.00   1. senior kvinder - Herlufsholm
15.15   U19 - Horsens

-----------------------------------------------------------------------------------------

Søndag 15. oktober

10.00   U15 Oliver - Skjold
11.45   U14 Mester - Skjold
11.45   Team Jacob - HB
13.30   Team Kenneth - FC Random
15.15   U19 Øst - Lyngby
15.15   U19 Mester - Frem
15.15   Team Theis - ØKF 

Ude

13.30   U18 DM - FC Thy
15.00   1. senior mænd - Næstved

-----------------------------------------------------------------------------------------

16. - 20. oktober   Efterårsferie

------------------------------------------------------------------------------------------

Mandag 16. oktober                      

09-16  Efterårscamp                   Kunst

12.00   U16 R Liga - Holbæk          4

16.00   U10-11-12 Elite                 1
16.00   U13 Elite  + U15 Elite         2
16.00   U14 Elite og A                    3

17.15   U16-18 Pige Elite               1              6+8
17.15   U17 Elite og Øst                2              5+11 
17.15   U19 + U13-14 Piger           3             7 + 6/8

19.00   1. senior kvinder               3

Ryparken

16.30   Ledig                                       1/2 3
18.00   Ledig                                      3
18.00   U16 Piger                                7M
19.15   7M Lars                                  7M

--------------------------------------------------------------------------------------

Tirsdag 17. oktober
09-16    Eftrerårscamp    Kunst

16.00   U10-11-12                     1
16.00   U13-15                          2  
16.00   U14+U14 A                    3          

17.15   U17 Div - U17 Øst          2                5+11 
17.15   U13 A + U19                 3                7

Ryparken Kunst         Bane
16.30                         3
16.45-18.00               7M
19.15-20.30               7M


--------------------------------------------------------------------------------------

Onsdag 18. oktober
09-16  Eferårscamp

17.15   U13-14-16-18 Piger+ 1. senior    1+3
17.15   U19 Øst+Mester                           2
19.00     Senior træning + U15

Kunst
19.30   2. senior - GVI

Ryparken Kunst          Bane
16.30                         3
18.00                 1/2    1     Senior Mads 
18.00                         7M  Hyggerne


---------------------------------------------------------------------------------------- 

Torsdag 19. oktober

16.00   U10-11-12 -13                3
16.00   U15                               1 
16.00   U14+U14 A                    3      

17.15   U16-18-1.senior K            1
17.15   U17 Div/Øst                     2
17.15   U19 - U13-14 Piger           3  

Ryparken Kunst       Bane
18.00                     7M

----------------------------------------------------------------------------------------------------

Fredag 20. oktober

16.00   U10-U15                      1-2-3

17.15   Piger                            1
17.15   U17 Div/Øst                  2
17.15   U19                             3 

Ryparken Kunst       Bane 
16.30                      2
16.00-17.30            7M
17.30-19.00            7M

-----------------------------------------------------------------------

Lørdag 21. oktober

Efterårsstævne v/Casper W.

Østerbro Stadion
13.00   1. senior mænd - Frem
15.45   1. senior kvinder - Østerbro

Ude

15.00   U17 & U19 - Thisted

..............................................................................................................

Søndag 22. oktober
Efterårsstævne v/Casper W.

13.00   U18 DM - Viborg
-------------------------------------------------------------------------------------


Mandag 23. oktober       Nye græstider 16-17 og 17-18

16.00   U10-11-12 Elite                 1
16.00   U13 Elite  + U15 Elite         2
16.00   U14 Elite og A                    3

17.00   U16-18 Pige Elite               1              6+8
17.00   U17 Elite og Øst                2              5+11 
17.00   U19 + U13-14 Piger           3             7 + 6/8

19.00   1. senior kvinder               3

Kunst

16.15   U14 Maksim, U13 Diwin + U11 Piger, U11 John, U12 Anas/Filip
17.45   U14 Bo , U13 Jonas , U12 A,  U16 Mester
19.00   U19 Øst-Mester-U15 Søren

Ryparken Kunst

16.30   Ledig                                       1/2 3
18.00   U16 Pige Mester - FA                3
18.00   U16 Piger                                7M
19.15   7M Lars                                  7M

Ude
1. senior - HIK  R-match

-----------------------------------------------------------------------------------------------

Tirsdag 24. oktober

16.00   U10-11-12                     1
16.00   U13-15                          2  
16.00   U14+U14 A                    3          

17.00   U17 Div - U17 Øst          2                5+11 
17.00   U13 A + U19                 3                7

Kunst
16.30   Børn
18.00   Old Boys  
19.00   2.-3. senior + U17 Kasper og U15 Oliver    
20.30   Grand Old Masters - Tårnby

Ryparken Kunst         Bane
16.30                         3
16.45-18.00               7M
19.15-20.30               7M

----------------------------------------------------------------------------------------

Onsdag 25. oktober
17.00   U13-14-16-18 Piger+ 1. senior    1+3
17.00   U19 Øst+Mester                           2

Kunst
16.15-17.45    Børn
17.45-19.00    U14 Bo, U13 Jonas, U12 Christian 
19.00-20.30    U15 Søren+ Seniorer
20.30             Veteran P2 - Lyngby

Ryparken Kunst          Bane
16.30                         3
18.00                 1/2    1     Senior Mads 
18.00                         7M  Hyggerne

-----------------------------------------------------------------------------------------

Torsdag 26. oktober

16.00   U10-11-12 -13                3
16.00   U15                               1 
16.00   U14+U14 A                    3      

17.00   U16-18-1.senior K            1
17.00   U17 Div/Øst                     2
17.00   U19 - U13-14 Piger           3  

Kunst
16.15-17.45     Børn
17.45-19.00     U16 Mester + Ledig
19.00-20.30     U17 Kasper-U15 Oliver-2.-3. senior
20.30   Supervet- Tårnby 

Ryparken Kunst       Bane
18.00                     7M

------------------------------------------------------------------------------------- 

Fredag 27. oktober

16.00   U10-U15                      1-2-3

17.00   Piger                            1
17.00   U17 Div/Øst                  2
17.00   U19                             3 


Kunst
19.30   Team Kasper - Føroyar 

Ryparken Kunst       Bane 
16.30                      2
16.00-17.30            7M
17.30-19.00            7M

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Lørdag 28. oktober                                                   Sidste spillerunde for DBUK ungdom
11.30   U13 P3 -KB + U13 P5 - B1903   Kunst
13.00   U19 - Hvidovre                            
13.30   U16 Mester - HIK
15.00   U17 Kasper - Vestia 
15.00   U14 Pige 7M - GVI + Dragør
15.00   U16 Pige 7M - Tårnby 

Østerbro Stadion
15.45   1. senior kvinder - Østerbro


Ryparken
10.00   +55 - Rødovre
10.00   U11 E - FA 2000

Ude
15.00   1. senior mænd - Skovshoved

--------------------------------------------------------------------------------------

Søndag 29. oktober                                                          Vintertid. Mørkt 16.30
10.00   U13 Dr. Øst - Brøndby            1/2 Kunst
10.00   U11 C - CPH Youth                 1/2 Kunst
10.00   U11 Elite EMil - modstander
11.00   U17 Div. - Hvidovre
11.30   U14 Dr. Øst - Dragør              Kunst
11.45   Team Emil - Brønshøj
13.30   Team Frederik - Dragør
13.30   3. senior - Skjold
15.15   Team Mads - Heimdal 
15.15   U17 Øst - B1903

Ude
15.00   U18 DM - Vildbjerg
--------------------------------------------------------------------------------
Mandag 30. oktober     Der kommer særlig baneplan
16.00   U10-U14  fortsætter på græs ugen ud      


Ryparken

16.30   Ledig                                       1/2 3
18.00   Ledig                                      3
18.00   U16 Piger                               7M
19.15   7M Lars                                  7M
-----------------------------------------------------------------------------

Tirsdag 31. oktober


20.30   +40 - AB   DBU Pokalen

----------------------------------------------------------------------------------------------

Onsdag 1. november

Ude
18.30   U18 DM - Brøndby

---------------------------------------------------------

Fredag 3. november
18.30   U17 Kasper - Fremad Amager
---------------------------------------------------------------------------------- 

Lørdag 4. november                           (Sidste spillerunde for DBUK seniorer)
11.15   Team Emil - AC Iben
11.15   3. senior - VLI

Ryparken Kunst
10.00   Veteran 2 - Skjold 

 

Østerbro Stadion
14.00   1. senior mænd - Hvidovre

Ude
13.00   U17 - Næstved
15.00   U19 - Næstved
15.30   1. senior kvinder - Kolding
-----------------------------------------------------------------------------

Søndag 5. november                   
10.00   U13 Dr Øst - KB           1/2  Kunst
11.30   U14 Pige Øst - Brøndby        Kunst
11.45   Team Jacob - Sønderbro
11.45   Team Mads - Vestia
11.45   Team Frederik - Stefan
13.00   U16 Pige Øst - Slagelse        Kunst
15.15   U19 ØSt - Birkerød

Ryparken Kunst
13.30   Team Kasper - FB 

----------------------------------------------------------------------------

Tirsdag 7. november
19.00   U16 Reserveliga - Næstved
--------------------------------------------- 

Onsdag 8.november

Ryparken Kunst
18.00   U16 Pige Øst - Hillerød
-------------------------------------------------------------------------------------

Fredag 10. november
17.00   U15 Søren - KB   Flyt til Ryparken
--------------------------------------------------------------------------------

Lørdag 11. november
09.30   Børn og Old Boys
11.00   U17 - Helsingør

Ryparken Kunst
10.00   +55 - Frem


Ude
12.00   1. senior kvinder - Damsø

--------------------------------------------------------------------------------------------------

Søndag 12. november
11.30   U15 Dr. Øst - Lyngby         

Ude
13.00   U18 DM - Kolding

------------------------------------------------------------------------------

Lørdag 18. november
09.30  Børn og +32
11.00   U17 - Roskilde
13.00   U19 - Roskilde
15.00   U14 Dr. Øst - AB

Ryparken Kunst
11.15  U14 Pige Øst - Sundby  
13.00   U19 Øst - Vordingborg

Østerbro Stadion
13.00   1. senior kvinder - Sundby
-------------------------------------------------------------------------------------------

Søndag 19. november
13.00   U18 DM - Odense Q
13.30   U17 Øst - Roskilde
15.00   U16 Pige Øst - SUndby

----------------------------------------------------------------------------

Mandag 20. november
Ude
17.30   1. senior - Fremad Amager
-------------------------------------------------------------------------
Lørdag 25. november
13.00   U19 - Holbæk
-----------------------------------------------------------------------

Søndag 26. november
11.30   U14 Dr. Øst - Sundby/Fremad A.     
13.00   U12 - Roskilde + 1/2 bane ledig
14.30


-------------------------------------------------------------------------

Lørdag 2. december

Ude

13.30   U18 DM - Fortuna Hjørring

---------------------------------------------------------------------------  

Tirsdag 5. december
--------------------------------------------------------------------------------------

Søndag 10. december
10.00   Ledig
11.15   U12 - Køge + 1/2 bane ledig
-------------------------------------------------------------------------------------- 

Mandag 11. december
Sidste træningsdag 1. senior 
------------------------------------------------------------------------------------------

Juleferie 
Jul: Juleaften er søndag 24. december

------------------------------------------------------------------------------------------------

25. marts
13.00   U18 Piger - BSF

31. marts
13.00   U18 Piger - Brøndby

------------------------------------------------------------

Påsken 2018
29. marts-2. april

----------------------------------------------------------------------------------------------

November 2018  (Prognose)
Bane 3 lukker og slukker for at give plads til ny permanent skøjtehal. Hallen forventet færdig 31.12.2020.
Vi er således nede med en bane sommeren 2019 og sommeren 2020 
------------------------------------------------------------------------------------------------------------ 

Skrevet af Jesper Nielsen   
Antal hits: 52616
Senest opdateret: 25 september 2017